VélFiz 7.tétel

Innen: TételWiki
A lap korábbi változatát látod, amilyen Csega (vitalap | szerkesztései) 2009. augusztus 23., 17:47-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „= 7.tétel: Hálózatok fokszámeloszlásának leírása = ===Barabási-Albert hálózat=== ''(Akinek ez túl bonyolult, az megtanulhatja az Random-Rekurzív hálót is - …”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)

7.tétel: Hálózatok fokszámeloszlásának leírása

Barabási-Albert hálózat

(Akinek ez túl bonyolult, az megtanulhatja az Random-Rekurzív hálót is - persze az lehet, hogy vmivel rosszabb jegyet jelent...)

Ebben az esetben általában adott egy kezdeti hálózat, adott élekkel. A gráfot minden lépésben eggyel növeljük. Az új csúcs éle a többiek fokszámától fog függeni: minél nagyobb egy csúcs fokszáma, annál nagyobb valószínűséggel fog ahhoz csatlakozni. Ha ez utóbbi r valószínűséget jelent, akkor 1-r valószínűséggel fog csatlakozni véletlenszerűen egy másik csúcshoz.

w_{k} \sim k^{\gamma}

k^{\gamma} \sim A_{k}

N\rightarrow N+1 adja az időlépést (az idő telését az új csúcs érkezésének feleltettük meg)

(Ide kellene egy kis jelmagyarázat, h pontosan miket is jelentenek az egyes betűk - ellég rosszul jegyzeteltem itt, sry. Cz)

Speciális esetek:

  • w_{k} \sim k -> Lineáris preferencia
  • w_{k} \sim k^{0} -> Véletlen fa gráf

N_{k}(N+1)-N_{k}(N)=\frac{A_{k}}{A}N_{k-1}-\frac{A_{k}}{A}N_{k}+\delta_{k1}, ahol A egy normalizációs faktor: A=\sum_{j}j^{\gamma}N_{j}